ben gibi

SPORA HAZIRLIK - SPOR ÇANTASI HAZIRLAMAK

10:44:00

Tamam spor salonuna kaydoldum da her şey bununla bitmiyor. Bunun bir de hazırlık kısmı var. Yapacağımız spora göre kıyafet ve ayakkabı seçimi çok önemli. Ben bu hazırlıklarımı geçen sene yapmıştım. İyice araştırıp Fitness ve Zumba için ne çeşit eşofman, tayt, ayakkabı, tişört ve sütyen kullanılması gerektiğini öğrenip almıştım.

Bu kıyafetlerin her biri ayrı ayrı önemli. Eşofmanım ve tişörtlerim teri dışarı atan cinsten, ayakkabım hoplayıp zıplarken ayaklarımı destekleyecek şekilde ve en önemlisi olan sütyen göğüslerimin bağımsız hareket etmesini engelleyerek rahat çalışmamı sağlıyor.

Ben ilk alışverişimi Decathlon'dan yapmıştım. Orada çok fazla seçenek bir arada ve illaki kendinize uygun kıyafetleri bulabiliyorsunuz. Başlangıç alışverişi için gayet uygun.

spora hazırlık - spor çantası hazırlamak

Diyelim alışverişimiz de tamam şimdi sıra geldi spor çantamızı hazırlamaya. Salondan faydalanabileceğimiz hizmetlere göre değişebilecek olsa da temel gereklilikleri şöyle sıralayabilirim.

Spor yaparken giyeceğimiz kıyafetlerimiz ve ayakkabımız.

Yedek kıyafetler.

Su matarası - Genelde spor salonlarında su satıyorlar. Matara hem susuz kalmamanız hem de suyunuzun karışmaması için.

Mp3 çalar - Kendi müziğini dinlemek isteyenler için :)

Saç tokası.

Havlu - Benim gittiğim spor salonunda havlu veriyorlar yine de evden havlu götürmek bana daha cazip geliyor. Yanınızda bir küçük bir de büyük havlu bulunmalı. Küçük havlu spor yaparken çok işinize yarıyor. Ben ensemi korumak için kullanıyorum mesela. Büyük havlu da duş için.

Duş alacaksanız şampuan, saç kremi, tarak.

Havuza giriyorsanız mayo, bikini, bone.

Terlik.

Terli kıyafetlerimizi koymak için poşet.

Ben ilk gün giderken aynen böyle bir çanta yaptım. Benim kadar ağır oldu :)))

İlk günün acemiliği de var tabii. İnsan nelere ihtiyacı olabileceğini kestiremiyor. Mesela daha önce orada duş alırım diye düşünüyordum sonra rahat edemedim vazgeçtim. O yüzden büyük havlu, duş malzemeleri ve terlik çantamdan çıkıyor.

Yanıma su alırken 600 ml.lik mataramı doldurmuştum bir de yedek su almıştım. Spor esnasında fazla içemediğimi fark ettim en azından şimdilik sadece mataramı doldurup gidebilirim.

Benim hazırlıklar bu şekilde. Sizin spor çantalarınızda neler var?

Görsel alıntıdır.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz!

20 yorum

 1. uygun ayakkabı ve sutyen bence en önemlisi ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böylelikle üzerimde bir fazlalık hissetmeden hareket edebiliyorum, süper oluyor :))

   Sil
 2. Decathlon'dan ben de sıkça alışveriş yapıyorum. Spor salonuna zaman ayırabilmek çok güzel... Ben haftasonu da çalıştığımdan ancak yürüyüş yapıp merdiven çıkarak hareket ihtiyacımı gidermeye çalışıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Decathlon'a ben de çok alıştım. Eşim ve oğluma da oradan çok güzel ayakkabılar, montlar alıyorum. Üstelik bazen öyle fiyatlar oluyor ki herhangi bir mağazadan daha uyguna geliyor. Spor salonu için zaman şart. Bir saat kalırım diye düşünsem bile en az iki saatimi alıyor. Evin tüm dengesi şaştı :) Yürüyüş de süper ama bana hep kendimi iyi hissettirir.

   Sil
 3. Gerçekten hepsi gerekebilecek seyler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha da eksikler vardır tabii, yapılan spora göre ihtiyaçlar hep artıyor :)

   Sil
 4. Çok detaylı ama güzel olmuş ben illa ki birşeyler unutuyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Liste yapıştır çantanın üstüne :)

   Sil
 5. Ahh ahh bu sene öyle çok boş vaktim var ki :) Ama bunu spor salonuna giderek değerlendiremiyorum ne yazıkki çünkü kahtada spor salonu yok :D Varsa da gitmekte tereddütlüyüm fakat bu yazını okurken nasıl özendim bilemezsin ben bir araştırayım şu spor işini en iyisi :) Eskiden basketbol oynardım böyle fotodaki gibi bir tipim olurdu özledim sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Araştır Begonvil'im. İyi geliyor, iyi hissettiriyor :))

   Sil
 6. Çok detay var çok.. İyisimi ben şimdilik evde spora devam edeyim..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evde yapabiliyor olmak başka bir meziyet zaten. Yine de salonda zaman su gibi geçiyor :)

   Sil
 7. ben spora giderken yukarıdakilerin çoğunu götürüyorum, yüzme de yaptığım için ekstra ağırlıklar oluyor.Ama havlu ve suyu oradan verdikleri için azcık da olsa yüküm hafifliyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Instagram da görmüştüm fotolarını canım. Yüzme olması çok güzel. Benim gittiğim salonda yok. Bi kendimi alıştırayım da sonra ona göre seçim yaparım ben de :)

   Sil
 8. Çok yararlı olmuş canım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 9. bak şimdi mimini yaptııım :)

  YanıtlaSil
 10. Hepsini almışsın zaten , tekerlekli valizdemi alsaydın:))
  sevgilerimle beybi <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hehehehehe, bak hiç aklıma gelmemişti. Fena da olmazmış :)) Öperimm

   Sil