flormar

FLORMAR EXTREME COLOR LiP MATTE 01 PROTAGONiST 06 FiNAL CUT

06:45:00

Flormar'ın yaptığı sağlam indirimlerin birinde Extreme Color Lip Matte serisinin üç rengini almıştım. 03 Flashback ruju daha önce anlattım, yazısı burada.
Bugün de 01 Protagonist ve 06 Final Cut'a göz atalım.

flormar extreme color lip matte 01 protagonist 06 final cut

Yarı mat özelliğe sahip Extreme Color Lip Matte rujlar yoğun yapıda, tek katta rengini verebiliyor, kolay sürülüyor, nemlendirmesi başarılı ve dudaktaki kusurları gizleyebiliyor. Renkleri de çok güzel.

Bu kadar güzel özelliğin yanında söyleyebileceğim en büyük dezavantajıysa, sabitlenmemesi. O kadar sabitlenmiyor ki, her yere bulaşıyor. Yine de çok çabuk silinip kaybolmuyor. Hafifleyerek azalıyor.

4.5ml ve açıldıktan sonra 18 aylık ömrü var.

flormar extreme color lip matte 01 protagonist

01 Protagonist, oldukça koyu bir mor. Kullandığım üç renk içinde sürümü en zor olan renk. Sürerken ruj bir taraftan diğer tarafa taşınıyor sürekli. Şöyle bir çözüm buldum. İlk katı sürüyorum ve peçeteyle alıyorum. Böylelikle dudak kalemiyle tüm dudağımı boyamışım gibi bir görüntü oluşuyor. Üstüne bir kat Protagonist sürünce gayet düzgün görünümlü oluyor. Ayrıca dudaktan silinme süresi de uzamış oluyor.

flormar extreme color lip matte 01 protagonist swatch

Protagonist kendinden ombreli :) Yemek, içmek dahil 4 saati götürüyor kalıcılığı. Tabii o 4 saat sonunda ruj değil de dudak kalemi görüntüsünde kalıyor.

flormar extreme color lip matte 06 final cut

06 Final Cut, şeftali rengi. Bayılıyorum böyle renklere ama dişlerimin renginden dolayı taşıyamıyorum. Oldukça pigmentli, uygulaması çok rahat. Kalıcılığı Protagonist'e göre biraz daha iyi.

flormar extreme color lip matte 06 final cut swatch

Pürüzsüz ve nemli duruşları çok hoşuma gidiyor. Kuru dudaklarıma da çok iyi geliyorlar.

Hepsini birden kullanıp bitiremeyeceğimden Flashback'i kendime ayırdım diğer iki güzelliği de annemlere verdim. Sürüp sürüştürsünler :)

İndirim zamanında tanesini 5 TL'ye almıştım. Hala online'da satışı var.Görüşmek üzere :)Bunlarla da ilgilenebilirsiniz!

23 yorum

 1. renkleri çok güzel ama asıl yeni çıkardığı silk mat serisine bakmalısın nefis renkler var ve dokuları da harika..:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktım İrem'cim bakmam mıı? Kullanıyorum, ben de çok beğendim.

   Sil
 2. Ay o Final Cut'ın rengi!!!! Bu renk dudak ürünü görünce kendimi kaybettiğim doğrudur! Güle güle kullan ikisini de Gökçe'cim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Başak benim de gözüm hep bordolarda ve şeftali tonlarında. Çok seviyorum da kullanamıyorum işte bazen :) Teşekkür ederim :)

   Sil
 3. renkleri çok güzelmiş ancak zor sabitlenmesi biraz uğraştırıcı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sabitlenmiyor ama üzerine tekrar uygulama yapılabiliyor Ebru, yine de sabitlenseydi süper olurdu. Alıştık rahata :)

   Sil
 4. iki rengi de sevdim :) iyi günlerde kullanın

  YanıtlaSil
 5. Çok canlı renklerde. Çok güzel. Mutlulukla kullanın

  YanıtlaSil
 6. Sende harika durmuşlar canım benim, bayıldım :) Ben mat serisinden çıkardıkları likit rujlara hevesleniyorum Gökçem, kurutmuyorlarmış da... Flormar iyi bir indirim yapsa pp falan dinlemeyeceğim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'm teşekkür ederim. Kurutmuyorlar doğru, hissetmiyorsun bile dudağında. Alalım rengarenk :)))

   Sil
 7. Renkleri efsane görünüyor. Güle güle kullanın. Bende de bir rengi vardı bunun. Dudakta kadifemsi duruşunu çok sevdim ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sinem, pürüzsüzlük veriyorlar ya ona bayıldım ben de :)

   Sil
 8. Merhaba ben geldim, yorumunuzu blogumda görünce ben de sizi takibe aldım :) Renkleri çok hoşmuş, Flormar'dan online alışveriş yaparsam bunları alabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin, bu ara tek bir rengi var online da belki yine getirirler diğerlerini de :)

   Sil
 9. Renklere bayıldım, Protagonist tam benlik ve final cut çok beğenip kendime hiç yakıştıramadığım bir ton. Ama en çok Flashback'e bayıldım, sana da çok çok yakışmış Gökçecim! Yen likitmatları çok övülüyor, onları da denemek lazım! Hele ki flashback gibi bir renk olursa o seride mutlaka alırım :)
  Güle güle kullan flashback', çok doğru seçim yapmışsın!
  Öperim
  Zeynep

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Zeynep'çim, o seriden de Daisy'yi aldım. Pembiş pembiş, yazarım yakında. Çok öpüyorumm :)

   Sil
 10. 01 numarası elimde var. Ancak dediğiniz gibi sürümü çok zor. Bir de peçete tekniği ile deniyim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım Protagonist o serinin en zorlayan rengi. Diğerlerinde tek katta güzel sonuç alınırken bunu düzeltmek için iki kat şart. Koyu rengin azizliği :))

   Sil
 11. Şeftali tonlarını ben de çok seviyorum Gökçecim. Onun dışındaki renkler benim için biraz cesaret istiyor =). Ama itiraf etneliyim ki mor renkli ruj sana çok yakışmış =)

  YanıtlaSil