makyaj

THE BALM MEET MATTE HUGHES SiNCERE MAT LİKİT RUJ

13:52:00

The Balm mat likit rujların o kadar methini duyuyordum ki, hep merak ediyordum.
Ne zaman Gratis'e gitsem ya seçenekler tükenmiş ya da standın önü ulaşılamayacak kadar kalabalık olduğundan bir türlü yanına yaklaşamamıştım.
Bayram indiriminde denk gelince hemen aldım.

The Balm Meet Matte Hughes Long Lasting Liquid Lipstick Sincere swatch

İlk olarak herkesin dilindeki Charming'i ararken, Sincere'i gördüm. Ambalajlarında birbirlerine çok benziyorlar. Charming kahve tonu biraz daha belirgin, Sincere ise pembeliği daha belirgin olan gül kurusu renginde rujlar. Sincere'in bana daha çok yakışacağını düşünerek onu seçtim.

The Balm Meet Matte Hughes Long Lasting Liquid Lipstick Sincere

Çok kolay sürülüyor, yağ gibi kayıyor dudaklarımda. Oldukça pigmentli, tek katta örtücülük sağlıyor. İlk sürerken hafif bir karıncalanma hissi ve yoğun mentol kokusu duyuyorum. Sonra ikisi de kayboluyor. Ayrıca mentollü olmasını çok sevdim.

Fırçaya gelen rujla bir seferde düzgünce sürebiliyorum. Dudağımda kuru kabuklu görünüm olsa da üstünü rahatlıkla kapatıyor, belirginleştirmiyor.

The Balm Meet Matte Hughes Sincere Mat Likit Ruj

Yeni sürüldüğünde daha pembeyken, kurudukça koyulaşıyor. Işığa göre sadece pembe ya da kahve pembe görünüm alabiliyor. Hiç bir yere bulaşmayacak kadar kuruması yaklaşık iki dakikayı buluyor, bu sürede dudaklarımı yapıştırmadan beklemek daha iyi sonuç almamı sağlıyor. Kuruduktan sonra sıfır bulaşma. Eğer kurumadan bir şeyler yiyip içersem de çok hafif bulaşma oluyor.

The Balm Meet Matte Hughes Sincere Mat Likit Ruj Swatch

The Balm Sincere, dudağımla çok iyi bütünleşiyor. Çizgilere dolma ve ağırlık yapmıyor. Sürdüğümde sadece kuruyana kadar dudaklarımda kuruluk hissi oluşuyor sonra kendini unutturuyor.

Yiyip içsem de 5-6 saat sonra dudaklarımın iç kısmından hafif silinmiş oluyor, kalıcılığını çok beğendim. Eğer tazelemek istersem üzerinden geçebiliyorum, rujun dudaktaki yapısı bozulmuyor.

The Balm Meet Matte Sincere Swatch

Çıkartması biraz uğraştırabiliyor. En rahat makyaj temizleme yağıyla temizliyorum.

The Balm Meet Matte Hughes Sincere mat likit ruj benim için, dudağımı güzel gösteren, her makyaja uyum sağlayan, bulaşma bozulma sorunu olmayan, makyaj çantamın ayrılmazlarından.

Ayrıca dudakta ışığa göre bile renk değiştirebiliyorken muhakkak denenerek alınması gerekiyor.

İndirimde fiyatı 21.90'dı.


Siz denediniz mi?Bunlarla da ilgilenebilirsiniz!

22 yorum

 1. herhalde tek almadığım mat ruj bunlar onlara da sıra gelemedi yani o yüzden :-)) güle güle kullan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim İrem, ben de oldukça geç başladım kullanmaya :)))

   Sil
 2. ben indirimde doğru düzgün ürün ve tester bulamadığım için almadım ama aklımda hala the balm ın mat rujları var yılbaşı indirimde alıcam inşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Minileri de çıkmış, kapış kapış gider indirimde :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Ben de çok beğeniyorum Ümran, pembe senin rengin zaten :))

   Sil
 4. Gökçe'm bende charming var ve sanırım naneli olduklarından ben bu rujlarla anlaşamıyorum. Dudaklarım deri değiştiriyor ne zaman süresem, hem de altına bolca lipbalm uygulamama rağmen :-/ Sende çok güzel durmuş, rujla anlaşmana da çok sevindim :) Öpüyorum canım <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'm sen dudaklarım deri değiştiriyor diyince aklıma geldi. Bende de şöyle bir şey oluyor, her zaman olmasa da sildikten sonra dudaklarımdaki derilerde kabarmalar oluyor, koparıyorum. Dudağımdayken hiç bir sorun yaşamadığımdan bağdaştırmamıştım hiç. Rujdan mı oluyor dersin? Daha bi dikkat edeyim ben, teşekkürler canım. Kocaman öpüyorumm.

   Sil
 5. Balm'ın likit rujları gerçekten en başarılı likit mat serilerden! Ben de Committed rengini severek kullanıyorum :) güle güle kullan Gökçe'cim, öperim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Committed'de harika, bana uyabilecek renklerden Başak'çım fakat hala karşılaşamadık kendisiyle :))))) Çok teşekkür ediyorum, öptüm kocaman..

   Sil
 6. Güzel renkmis canim güle güle kullan 😊

  YanıtlaSil
 7. Renk tam benlik, keske indirime denk gelsem de alsam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zeynep'çim ben görürsem alırım sana, haber veririm :)

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Yazdın mı Çağla'cım, görmedim sende.. Çok güzel hakikateen :)

   Sil
 9. Çok güzel bu tonları çok seviyorum. Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Nil, her makyaja yakışıyor. Kurtarıcı işte :)))

   Sil
 10. merhaba blogumu yeni açtım bende beklerim:)

  YanıtlaSil
 11. Henüz deneyemedim ama rengi çok hoşuma gidiyor. Mat rujların yarattığı kuruluktan çok rahatsız olduğum için pek yanaşmıyorum genelde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Naz, hiç yormadı dudaklarımı. Sürüp biraz vakit geçirmen lazım, belki sana da iyi gelir :)

   Sil